Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)
HISTORIE ODDÍLU

HISTORIE ODDÍLU

 Tak nějak to začalo ...  očima našeho pamětníka :

 

Někdy v dávnověku  75 let minulého století byla založena Tělovýchovná organisace Stadion při Domu pionýrů  v Novém Boru. Tzv. zájmové kroužky dětí při Domu pionýrů, které byly sportovního zaměření, přešly pod křídla této TJ jako její sport. Oddíly: OB , košikáři, lyžaři, judisté.

 Brzy se našli „dospěláci“ , které bavila práce s dětmi a tak se oddíl OB stal skutečností. V té době již existoval v Nové Boru silný oddíl OB  TJ Jiskry. Náš oddíl navázal s tímto oddílem spolupráci ( mapy, pomoc při mapových trenincích ).Vznikla dohoda o tom, že naši závodníci po dovršení 15ti let, přejdou do oddílu Jiskry.

Pro výbor oddílu ( dnes jistě manažerů ) nastala práce: organizace chodu oddílu  a treninkový proces.Vše se podařilo brzy uvést do života.Každoroční nábor dětí ve školách, získávání spolupráce rodičů dětí.To vše se podařilo – dětí vždy kolem 40 , kterých ovšem přes zimu ubylo. Přesto  zbylo dětí na autobus na závody. Také rodiče spolupracovali a tak pořádání závodů bylo možno zahájit. Bylo jich provedeno  8 , vždy pod názvem „ Pohár Rumburské vzpoury“  v rámci Ještědské oblasti ( dnešní název ).Mimo to ještě náborové závody pro děti jako „Pionýrská liga“, těch bylo podstatně více. Závody  JO se vždy vydařily a závodníci z jiných oddílů na naše závody rádi jezdili ( účast až 800 závodníků ). Oddíl uspořádal také Přebor JO v lyžařském závodě.

Byla také navázána spolupráce s oddílem OB Jiskry Kam. Šenov – vzájemná pomoc při pořádání závodů a společné zájezdy autobusem na závody.

Náš oddíl dosáhl velmi dobré sportovní  a společenské úrovně. Hlavně však pomohl klukům a dívkám k překonání  jejich puberty bez větších problémů.

Určitě všichni,kteří jsme „byli u toho“ , rádi vzpomínáme na tyto roky práce s dětmi, i když nás to stálo léta našeho života.

 

Josef Mrňák  

28.12.2013 18:02:43
Stadionted
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one