Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)
Předvánoční zdobení stromku

Předvánoční zdobení stromku

PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ  proběhne opět tradičně ve znamení rozdávání dárků. Uděláme radost zvířátkům v lese a ozdobíme pro ně ,,náš,, stromek. Sice už za  ty roky pořádně vyrostl a špičku už opravdu neozdobíme ;-), ale nějaká ta jablíčka, mrkve či tvrdý chleba určitě kamarády z lesa potěší...
KDY?  úterý 18.12. 16,00
KDE? Rumburáky
S SEBOU? dobroty pro zvířátka ( tak, aby se daly pověsit na strom ), světlo Betlémské :-), sváteční náladu a třeba i pár cukroví na chuť ;-)
A taky teplé oblečení a smysl orientační bo možná i za Ježíškem poputujete kousek....
Těším se na vás!
Ivana
novinka :-)

novinka :-)

Péťe a Bohúšovi hodně štěstí přejem ;-)
Čertovské hrátky

Čertovské hrátky

Z Mikulášského nočáku ČERTOVSKÉ HRÁTKY staly se :-) a v tělocvičně se to čerty jen hemžilo...Mikuldou byl jen Tom a nejkrásnějšími čerticemi Terka s Áňou :-)
Kopýtka čertovská nejdříve zápolila ve skládání puzzle a řešení rébusů a po té ve tmě tmoucí hledala ďábelské obrázky a zakreslovala do mapy ( Ti starší formou paměťáku a nováčci přímo na místě ).
Nejlépe se s úkolem popasoval Maty, který byl nejrychlejší a s Moniččinou pomocí i Anička s Honzíkem. Přesnost zákresu byla trochu překvapivě oříškem pro velkého Ondru a Terku s Áňou..., ale Mikulášskou nadílku si nakonec odnesli všichni ;-)
Obrázky v galerce...
MALOVÁNÍ MAP

MALOVÁNÍ MAP

Jednou z dalších výzev pro začínající orienťáky bylo namalování své první  orienťácké mapky :-)
A dařilo se jim skvěle! Pravděpodobně po silných dojmech z nočáku kolem hřbitova bylo téměř na každé mapce alespoň pár křížků ;-)
Áňa pomocí vrstevnic vytvořila opravdu horský terén, Terky ,,LESOV,, byl krásně zeleně hustý, Anička zvládla použít většinu mapových značek, co už zná, Tom se krom mapaře stal i stavitelem, Márova preciznost je určitě fajn příslibem do budoucna a mapování posedů a krmelců se parádně povedlo i malému Ondrovi..
Všechny mapařské výtvory ráda zveřejním ve vývěsce na námku a bodíky už máte :-)
TRENINK V TĚLOCVIČNĚ

TRENINK V TĚLOCVIČNĚ

TRENINK V TĚLOCVIČNĚ
Prvním listopadovým úterkem začala treninková příprava na další OB sezonu v tělocvičně. Kromě her s míčem i bez :-) , pohybových soutěží zaměřených na obratnost i sílu,  zbývá čas i na procvičování orientačních  dovedností formou mapových testů či zábavných kvízů a skládaček.
Malí začátečníci si zopakovali mapové značky formou podzimní omalovánky a dařilo se všem. Ostřílení mazáci :-) už zvládli i mapový test, tentokrát zaměřený na vrstevnice, kdy nejlépe se vedlo Matymu s Kačkou a ani David se nenechal zahanbit. Pupík to zvládl napolovic a Adam se snad pochlapí příště ;-)
LESNÍ REJ STRAŠIDEL :-)

LESNÍ REJ STRAŠIDEL :-)

LESNÍ REJ STRAŠIDEL
Poslední podzimní trenink venku proběhl v úterý 30.října za extrémních podmínek - zimy a sněžení...Ale ani to neodradilo naše  ,, halloweenská strašidla,, :-) v bloudění po tmavém lese kolem hřbitova a doma u kamen nezůstala... Pomocí nápovědy ve formě fotografií hledala ukryté indicie a jejich snažení nepřekazilo ani škodolibé řádění lesních skřítků :-) Nejlépe se dařilo Kačce, Ondrovi a Adamovi. V cíli všechny čekal svítící dýňový strašák i sladká odměna z myších bobků a hadích ocásků od Ivany ( recept Ondro, donesu v úterý ;-) ) a jablíčkové  potěšení od maminky Moniky - díky :-)
Poděkování Monice i Petře za ochranu prťat před kouzly a čáry tmavé noci ;-) a Máťovi a Vojtovi za čarování....
Pár obrázků v galerce a správné indicie se dozvíte v úterní tělocvičně ( hejkal, bludička, hrob, rarášek, upír, jekot, pavouk, duch:-)
A kdo chce bodíka, mapku s rozřešením určitě s sebou!
Ivana

JO,BUBÁCI, BYLI JSTE KRÁÁSNĚ STRAŠIDELNÍ  ;-)

HALLOWEENSKÉ BLOUDĚNÍ 2012

HALLOWEENSKÉ BLOUDĚNÍ 2012

POZVÁNKA NA HALLOWEENSKÉ BLOUDĚNÍ


KDY? ÚTERÝ 30.10.2012

KDE? TEMNÝ LES KOLEM LESNÍHO HŘBITOVA :-)

S SEBOU? PYTEL ODVAHY, ŠPETKU SMYSLU ORIENTAČNÍHO,

NOHY TROŠKU RYCHLEJŠÍ :-) a STRAŠIDELNÝ ÚBOR

SVĚTLUŠKOU NA CESTU VYZDOBIT....

SRAZ? JAKO OBVYKLE...


NA VŠECHNY NEBOJSY TĚŠÍ SE Ivana a STRAŠIDLA LESNÍ...

ODMĚNA PRO KAŽDÉHO SLADKÁ ZCELA URČITĚ BUDE :-)

M ČR družstev 2012 Brno

M ČR družstev 2012 Brno

Úspěšný vrchol sezony pro žactvo Ještědské oblasti

Na M ČR oblastních výběrů žactva byly z našeho oddílu letos nominovány pro reprezentaci JO obě Kačky - Káťa Dolejší z D12 a Káťa Kubecová z D14.
Malá Kačka běžela v prvním a velká v druhém družstvu složeném z holek a kluků z různých oddílů Ještědské oblasti.
První družstvo předvedlo vyrovnané výkony na všech úsekách štafety a zaslouženě vybojovalo krásné  2.místo :-) 
Druhé doběhlo na pěkném 11.místě z 27 týmů z celé České republiky.

VELKÁ GRATULACE VŠEM a NAŠÍ KAČCE DOLEJŠÍ ZVLÁŠŤ ;-) !

A tady jsou osobní dojmy Kačky ze závodů, kde týmový duch bývá umocněn téměř indiánskými bojovnými malbami na tvářích a divokými variacemi účesů :-) Prostě taková správná atmosféra na konec sezony ;-)


O víkendu 6.-7.10.2012 se výběr žáků Ještědské oblasti zúčastnil Mistrovství České republiky družstev v Ochozu u Brna.

V sobotu 6.10. 2012 se běžely tříčlenné štafety. My / Adéla Rýdlová, já a Anička Hájková / jsme běžely kategorii DH 12 a šla jsem to, myslím, dobře. Udělala jsem jen menší chybu v postupu na druhou kontrolu. Ale na výhru to doopravdy nestačilo a tak jsme skončily na 27.místě.

V neděli 7.10.2012 jsme se probudili a překvapila nás veliká průtrž mračen, která trvala celý den. Shromaždiště se proměnilo v řeku a byla obrovská zima. Ale i přes to se všichni / i ti úplně zmrzlí / vydali do lesa. Já jsem běžela v družstvu „A“ ve složení 1. Vojta Melichar 2. Kája Staňová 3. Péťa Melichar 4. Já 5. Markéta Pavlíková 6. Daník Pavlovec 7. Lída Hudská 8. Lukáš Matějka. Tento závod se mi až na déšť a zimu moc líbil a v lese se mi taky dařilo. Muselo se dařit asi všem, protože jsme získali 2.místo se ztrátou asi 2 minut na první.

Díky trenérkám – Ivaně a Mery.

Kačka Dolejší


SKÁLOLEZENÍ NA SLAVÍČKU

SKÁLOLEZENÍ NA SLAVÍČKU

SKÁLOLEZENÍ NA SLAVÍČKU
Poslední letošní letní den moc slunečný nebyl, ale i tak se na kopci proti skalnímu hradu ve Sloupu dalo pěkně zahřát :-) O co kratší byly tratě oblastního žebříčku o to víc byly do kopce, ale nabízely i krásné výhledy z několika vyhlídek. Já osobně jsem některá turisticky zajímavá místa navštívila poprvé, přestože kousek odtud už nějaký ten pátek žiju ;-) 
Ve fyzicky a mapově těžkém terénu se tentokrát dařilo více veteránům, mláďata sbírala zkušenosti....Rodiče s dětma to zvládli parádně a nějaký ten fajnový zážitek či houbu si z lesa určitě odnesli ;-)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one