Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)
MTBO + B Čechy

MTBO + B Čechy

BAJKY v Boskovicích a BÉČKA v Rokycanech 14.-15.6.2008

Jelikož se Béčka běžely oba dva dny ve stejném terénu, rozhodli jsme se udělat radost Vojtovi a sobotu věnovali bikům. Startovalo se až odpoledne, tak jsme cestu do Boskovic zvládli v klídku. Start byl 6km daleko a pořád do kopce, což v úmorném vedru bylo samo o sobě dost výživné. Samotný závod pak byl milým překvapením. Dalo se i pěkně svézt, jen k cíli byly dost nepříjemné sjezdy. Petr si závod pokazil postupem po silnici a byl disk. Vojta jel jako o závod a byl z nás nejlepší. Následoval maxipřesun přes celou republiku k ostatním STBákům, abychom se proběhli s mapou na nedělním závodě v Rokycanech. Pěkný middle v zajímavém terénu se vydařil Máťovi a Ivě, kteří vystoupili na bednu. Opět náročný, ale velmi pěkný víkend.

Ivana

A+B CVIKOV

A+B CVIKOV

BRONZOVÝ VOJTA

Týden před závody jsme strávili ( hlavně Vojta s Petrem ) s holkama a klukama z čínské ,,repre“ , připravujících se dlouhodobě v ČR na MS. Připravili jsme pro ně pár tréninků v terénech podobných víkendovým závodům a prožili s nimi fajn chvíle ve sklárně, na hradě nebo při společné večeři. Závodili s námi i ve Cvikově.

My jsme na závody A+B žebříku ,,ladili“ už v pátek při společné večeři s ,,Bruntalákama“. Víkend v režii BORu byl pak tradičně na velmi dobré úrovni, v lese se líbilo a organizačně vše klapalo. Pěkná KRÁTKÁ se vydařila IVĚ – 2. místo ve veteránkách D40B a dobře běžela i RADKA v D21A. Pohodovou sobotu jsme ukončili v AJETU, kde Ruda s Renčou vyfoukli pár koulí a při véče jsme pak společně s Pepíkama a Radkou fandili našim ,,čutálistům“.

Nedělní KLASIKA sedla nejlépe VOJTOVI v H16A, kdy ho od stříbra dělilo jen pár vteřinek. DOBRÁ PRÁCE J a prima výkon v náročných, ale krásných terénech u Cvikova. BEZVA VÍKEND.

Ivana

Fotky z víkendu 7.-8.6.2008 jsou v galerii.

PS: Ještě velké poděkování všem, kteří nám ochotně pomohli s vybitou autobaterií…

 

 

OŽ DĚČÍN

OŽ DĚČÍN

DEN DĚTÍ V DĚČÍNĚ

Nedělní závod se běžel poblíž Ludvíkovic a páč jsem Ludvík, asi mi to přineslo štěstí...Prezentace byla v nádherném loveckém sále a modrobílé fáborky vedly cestou s různými přírodními skoky a překážkami pro bikery.Start byl kousek od silnice, která tvořila hranici mapy.Oblastní KT se běžela v pěkném skalnatém terénu, kde se mi podařilo několikrát chybovat ( 2,3,4,11,12,13,18,19,cíl ).Kolem 12-té mi nějak neseděla mapa.Závod se mi moc líbil a jsem rád, že jsem svoji kategorii - H21K vyhrál. Hned za mnou byl můj taťka, což byl asi jeho nejlepší výsledek na oblasťákách v tomto roce. Pro děti byl v den jejich svátku připraven moc pěkný minizávůdek s bezva mapkou a sluníčkovými medailemi z perníku.

Pár nových fotek je v galerii.

NEEDY

OŽ LIBEREC

OŽ LIBEREC

Rückertova smrt 31.5.2008 NOVÉ MĚSTO POD SMRKEM

Závod se běžel na počest lesníka Adolfa , zabitého padajícím stromem , v náročných terénech JIZEREK ( borůvčí, polomy, bažinky, kameny, kopce ) na mapě Kyselka východ. Bylo teploučko a dusno. Na závod se odhodlali i naši nejmladší. První závodní zkušenost to byla pro FANDU, který se s tratí popral dobře a objevil všechny kontroly. KUBA už na fáborkách závodil podruhé a mezi klukama si doběhl pro pěkné druhé místo. GRATULUJEME ! Neztratila se ani KAMILA, která si orienťák přijela zatím jen vyzkoušet. Po závodě všichni uvítali příjemné schlazení ve vodě místního koupálka a vyhláško s originálními diplomy pro nejlepší se stihlo ještě před bouřkou. K dokonalosti akce snad chyběly už jen smuteční věnce a dřevěné truhly pro veterány....

Fotky z " pohřbu " od Roberta z Liberce jsou v galerii a výsledky tradičně v rubrice závody.

Ivana

6.ZÁVOD ČP MTBO SVRATKA

6.ZÁVOD ČP MTBO SVRATKA

 

6.ZÁVOD ČP MTBO SVRATKA 25.5.2008

 

Na kola jsem se těšila  . Bylo sluníčkové počasí a Vysočinu mám moc ráda pro její nádhernou přírodu a klid a taky pro prima vzpomínky na svá mladá, celkem úspěšná LOBácká léta…

Centrum akce bylo celý víkend na stadionu ve Svratce.6 km dlouhá cesta na start vedla po silničce krásnou krajinou, takže fajn výlet.Až měl pak člověk problém dostat se do závodního tempa…Jelo se na mapách z loňského MS a závod byl opravdu zážitkem.Krásný terén, pěkná stavba trati, bezva počásko a navíc jsem se vezla na svém novém „motýlím“ modelu.V cíli pohoda s lidma , který si na nic nehrajou J .MTBO rodina se nám zamlouvá závod od závodu čím dál víc….a je to znát i ve výsledkové listině…

Ivana

Pár fotek je v galerii a v sekci videa je záznam ČT + další video z lesa.

A SPRINT SLATIŇANY

A SPRINT SLATIŇANY

A SPRINT SLATIŇANY 24.5.2008

 

sobotu jsme si vybrali A sprint ve Slatiňanech, místo mistrovství na dlouhé trati v MTBO ve Svratce. Start byl pozdě, v 17 hodin, protože ráno byly štafety, na které jsme ale nejeli. Na dost vzdálený start jsem dorazil tak akorát na svůj čas. Prostor závodu byl pestrý a skládal se z luk, zámeckého parku a města. Ze začátku se běželo po loukách a v parku, kde se nechaly udělat chybky.Výhodou byly vydupané pěšinky na loukách a nevýhodou špatně čitelné šedé cesty v mapě. . Až do doběhnutí Járy Krejčího jsem nedělal žádné chyby. Potom to začalo špatným náběhem na kontrolu a skončilo to vše na 1. kontrole pytlíku, který dal mně, ale i všem ostatním snad nejvíce zabrat. Tady jsem s Járou nechal něco přes 3 minuty ,což mě odsunulo ze 4. celkově na 14.místo . Škoda dobře rozběhnutého závodu...Pak následoval  přeběh z parku přes sady do města, kde byly jen 2 poslední kontroly, což mě docela mrzí, protože si myslím, že i tam to mohlo být hezké.Po pěkném večerním proběhnutí jsme odjeli do Svratky, kde se jel další závod ČP v MTBO.

Needy

 

První Áčka a Béčka v nové sezoně

První Áčka a Béčka v nové sezoně

JIHLAVSKÉ BLOUDĚNÍ 17. - 18.5.2008

V sobotu 17.5.2008 jsme si za slunečného počasí jeli zaběhat na Áčka a Béčka do Jihlavy. Startoval jsem hodně pozdě, což mě vyhovovalo. Na start krátké trati jsem šel s Přemkem Práškem, mým kamarádem z Prahy. Po občerstvení jsme se trochu rozhýbali a hurá do lesa. Start se dělil do dvou koridorů podle kategorií. Ze začátku se mi trať zdála nápadně lehká a kvůli tomu se mi povedlo na těžší 3. kontrole udělat chybu kolem 4 minut, což mě rozhodilo. Při postupu přes vrchol kopce jsem seběhl dolů na louku, kde jsem po několika kontrolách udělal chybu znova, ale o hodně hloupější.Poté jsem dělal chybky ,,jen,, v držení směru, ale i to mi přidalo nějakou tu minutku. Trochu problémem byla fialová barva vodotečí, snadno se pak pletly s průseky... V tomto závodě jsem skončil předposlední a se svým prvním výkonem v A kategorii jsem nebyl vůbec spokojen. Přemkovi se v B dařilo lépe. Proběhlo i vyhlášení nejlepších a za náš oddíl vystoupil na bednu Máťa v H10C.

Druhý den jsem běžel klasiku na mapě měřítka 1:15 000. Na start to bylo okolo 2 km, takže o něco více než včera. Hned 1. jsem zmršil tak, že mě tu doběhl Filip Hadačů o 5 minut. Pak jsme spolu šli celý závod. Filip běžel dost rychle a tak mi občas utekl. Trať byla více kopcovitá a o dost delší, než předešlý den. Začátek, konec a vyhlášení závodu proběhly v doprovodu deště, který mi byl ale v lese příjemný. Doběh se vlekl do kopce a byl nekonečný. Na vyhlášku přebrali nejlepší v neprestižnějších E kategoriích za celkové pořadí v další soutěži RUN 2 WIN finanční odměny.Na bedně skončil opět Máťa a dařilo se i dalším z našeho oddílu ...Výsledky jsou v sekci závody.

Needy

ČARODĚJNICE

ČARODĚJNICE

HON NA ČARODĚJNICE proběhl v úterý 29.4.2008 formou mapového treninku na "SPEŠL" čarodějnické mapě.Úkolem bylo posbírat co nejvíce indicií ke složení tří čarodějných formulí.To se povedlo pouze Máťovi, který společně s Ondrou a Kubou mohl použít klasickou barevnou OB mapku.Ostatní měli k dispozici pouze černobílou mapu s výřezy, což bylo pro mnohé oříškem....Cíl na neznámém místě nakonec objevili všichni.Čekala nás tam vatra i s čarodějkou, kterou zatím vyrobila babička společně s malýma klukama.Kdo měl chuť, opekl  buřta, zhoupnul se na houpačce a po úspěšném spálení čarodějky jsme mohli přivítat jaro. Pár fotek z akce je v galerii a výsledky sportování zde:

Máťa    57,10      30 bodů

Lucka  57,10      26 bodů

Jára     56,50      25 bodů

David   57,00      15 bodů

Kuba    32,00      16 bodů

Ondra   33,00      16 bodů

PODĚKOVÁNÍ patří naší babině za poskytnutí azylu na zahrádce a pomoc s přípravou.

Ivana

4. závod ČP v MTBO

4. závod ČP v MTBO

4. ZÁVOD ČP MTBO MNÍŠEK POD BRDY 11.5.2008

Na 4. závod ČP v MTBO jsme vyjeli hned po závodě OŽ v Harrachově. Vše se  se odehrávalo blízko Karlštejna, kam jsme se po závodě samozřejmě podívali, ale abych nepředbíhal… Jen co jsme přijeli, už hlásali, ať si jdeme dát jejich výborné bábovky a koláčky, ale ochutnali jsme až po závodě neb jsme upalovali na start. Trošku mě udivilo, že na chlapských záchodech byla 3x větší fronta než u holek, což nebývá zvykem a nějak jsem s tím nepočítal.... Na start to byly 4 km. Minutu před startem jsme dostali mapu s kontrolama bez očíslovaného pořadí, protože to byl ZÁVOD S VOLNÝM POŘADÍM KONTROL a postup jejich projetí byl pro každého záležitostí volby. Nejenom, že jsem si na startu mohl očíslovat a spojit kontroly, ale taky jsem si zakreslil na několik prvních i plánovaný postup jízdy. Po dlouhém váhání na ostrém startu jsem se rozhodl jako vždycky blbě, tak jsem nesl kolo přes nějakej kopec s žudrama - hned na 1. kontrolu 10 minut. Při sjezdu ze silničky jsem zvolil dle mapy silnější a kratší cestu, ale ztratil jsem pár minut, protože byla totálně zaházená kládama. Další postup jsem zase nezvolil nejlíp, protože jsem nejel po silnější a rovinatější cestě, ale po cestě co nejblíže po přímce, no jo no, orienťák… Na následující jsem neudělal sebemenší chybku a už jsem jel po dlouhé, dobře sjízdné cestě, na které "dojíždím" Kryštofa Bogara, který startoval slušnou dobu za mnou. Spletl si stejně jako já cestu, ale vzal zpátečku. Já si myslel, jak sem udělal dobře, no pak už jsem ho nikde neviděl… Pokračuju po cestě přímo na kontrolu a najednou se mi ztratila. Tak jsem zvedl kolo a nesl ho přes louku. Pak jsem uslyšel pípání a narazil jsem na svoji kontrolu.... Na 6. krásné projetí po silné cestě. Na 7. jsem brodil i s kolem potokem.  Pak pěkná rychlovka, ideální příjezd i odjezd od kontroly a následuje dlouhý sjezd po silnici s dírama, kde se mi povedlo udělat ze zadního kola nehoráznou osmu . Asi po kilometru beznadějného tažení kola mi naštěstí pomohl jeden dobrodinec narovnat ráfek, což mě v tu chvíli vůbec nenapadlo a za což mu děkuju. Hlavně, že mi taťka den předtím pořídil náhradní duši…Byl to postup na sběrku, kde jsem nechal též 10 minut, stejně jako na první. Když jsem jel z cíle, ze mnou se jak had klikatil ráfek. Petrovi se závod povedl lépe a dojel si pro pěkné 4.místo.( mapka s postupy je jeho ) Po vyčtení výborný ionťák  opravdu pomohl a ta bábovka mi též chutnala. Myslím, že závody se povedly, kola mě fakt baví….Sluníčkové odpoledne jsme si ještě zpestřili prohlídkou KARLŠTEJNA a MUZEA VOSKOVÝCH FIGURIN.

Bezva pohodový jarní víkend.                                                   Needy                            

OŽ Harrachov

OŽ Harrachov

OŽ + MJO KT HARRACHOV 10.5.2008 očima Zdeňka

REPORT
.--.--.-----...--..-.--..-..-....-.-.---...-.-..-
a tak dál a tak dál... Nese se zpráva kosmem, soubor krátkých a dlouhých signálů. Každý má přesně určenou dobu i frekvenci, aby dešifrovací přístroj neměl problém s převodem do mervštiny. Ale dešifrovací přistroj ani základna pro vzdálený výzkum na předsunuté přestupní stanici mervské vědecké vesmírné agentury, dokonce ani mervové nás ve skutečnosti nezajímají. Důležitější je pro nás obsah zprávy.

Ve zkratce a bez  zbytečných věcí navíc bychom ho mohli interpretovat takto:

Dne 10. května  pozemského času se ve městě HARRACHOV asi sto kilometrů od Nového Boru konal závod v orientačním běhu. Jednalo se o krátkou trať.

Závod byl situován na severní svah Černé hory v jehličnato-bukovém lese plném hustníků, mýtin a také zakázaných zón, jelikož se běhalo uvnitř NÁRODNÍHO PARKU KRKONOŠE. Jak bylo napsáno – na svahu, což znamená, že profil tratě vypadal asi takhle: /__///_ tedy, hodně zjednodušeně. Konkrétně nahoru, nahoru, nahoru, dolu, dolu, nahoru, dolu, dolu, dolu, nahoru, nahoru, dolu, dolu. Nechtějte to vidět s interpunkcí, to vypadá děsivě. Další zajímavostí byl dosti močálovitý podklad tak čtvrtiny okupovaného území. Ale dost kritiky. Zaběhání na zdravém vzdoušku a vcelku dobré umístění za trochu té námahy stojí. A zkušenosti se taky hodí. Vememe-li subjektivní pocity jednoho závodníka tak nejkrásnější pocit je první nalezená kontrola („Hurá to mi to pude“) a předposlední („Hurá už jen kousek“). Naopak nejhorší byl prostředek („Ty v*** já sem v**“).

No a po závodě buď hurá do restaurace, kde mimochodem skvěle vaří, nebo do automobilu na housku se sýrem. Po jídle buď domů a nebo chodivé povahy nahoru na horu, Mumlavské vodopády, Lipnickou boudu, nebo kam jinam. Ti odvážnější si mohli, když sebou měli i kola, udělat drsnou projížďku po běžkařských tratích.

Počasí: ani mráček, vedro, vítr.

Kon Ec.                                        Zdenda

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one