Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)

VELIKONOČNÍ SRBSKO 2010

VELIKONOČNÍ SRBSKO 2010

VELIKONOČNÍ SRBSKO 2010

VELIKONOČNÍ HEJBÁNÍ S MAPOU

Jarní svátky jsme už tradičně strávili v Srbsku, letos společně s kupou orienťáků z Hané ( účast Vojty ) a Žabin. Opět jsme s sebou brali kola, aby to sportování bylo trochu pestřejší.

Páteční večer byl jako vždy ve znamení nočního hledání pokladu formou paměťáku, letos obohaceného o kvizové otázky z historie blízkého hradu Kost. Večer jsme pak zakončili promítáním filmu z podzimní akce v Benátkách, který "spáchal" náš kameraman Ruda.

V sobotu dopoledne jsme se seznámili s terénem formou okruhů - lehčích pro děti a náročnějších ve skalách pro ty zkušenější. Jenda postíhal i "pokec" s divočáky a větší Kačka menší úraz kotníku.

Polední klid byl ve znamení kriketu, karbanu či hledání kešek.

Triatlon odstartoval odpoledne hromadným startem kros. Na ten pak navazoval MTBO závod a končilo se skalním sprintem formou volného pořadí kontrol. Zvítězil Honza o pár vteřin před Zdendou. Z malých se nejvíce dařilo Máťovi.

Po náročném dnu byl zrušen noční trenink a po rozboru postupů následoval relax formou karbanu a pojídání babiččiny bábovky.

V neděli nás opět probudilo sluníčko a mohli jsme vyrazit na trenink, který k našim Velikonocům už roky patří - vajíčkový scorelauf s odměnou. Pro nejrychlejší bylo na kontrole připraveno kromě papírového vajíčka a obodovaného lepíku i čokoládové potěšení. Stavitelé měli trochu problémy s mapou ( mapaři pravděpodobně také :-) ), ale nakonec všechna čokoládová vajíčka našla svého majitele.

Po obědě opět lesní kriket a poslední mapový trenink. Velikonoční nadělení ve formě miš-maše koridorů, paměťáku a azimuťáku  zvládli nakonec všichni, děcka samozřejmě s dopomocí dospěláků.

Večer už jen pletení pomlázek, zdobení vajíček a oprášení Zdendovy úspěšné koledy a mohlo se na kutě. Ještě před tím ale milé překvapení dětí pro Ivanu k svátku : nazdobená chatka, přání a prima dárečky. Móóóc krásný. Děkujúúú :-) Ochutnali jsme i beránka od Lenky a babičky a těšili se na zítra.

Pondělní koleda jak se patří - v táboře i ve vesnici. Pak cyklovýlet s koledou údolím Plakánek, k pohádkovému mlýnu, kouzelné studánce, přes skalní obydlí k hradu Kost. A po "O" domů, ach jo :-)

Dospělákům děkuju za pomoc ( Aljošovi za mapy - ještě jsme dlužníci ...) a děcka móóóc chválím. Všichni byli bezvadní :-)

 

V galerce jsou už doplněny všechny obrázky a co nevidět budete moct skouknout pěknou videoreportáž  z Rudovy dílny, tak se těšte...

 

14.04.2010 14:49:36
Stadionted
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one