Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)

Slovak carst cup 2014

f09.JPG
Ahoj, posílám ke zkouknutí mapy z Karst cupu ( 31.7. - 3.8. ) a krátkou informaci.
Odměnou za osmihodinové utrpení v autě na D1 a dalších kvalitních komunikacích nám bylo proběhnutí na mapách ,,sama jama ,,1,2,3, a 4. Centrum závodů bylo v malebném penzionku nedaleko Rožňavy. Ale již po první průtrži mračen bylo jasné, že se nebude jednat o klidné místo. Potůček , který si v klidu bublal podél kempu začal povážlivě stoupat a jen pár centimetrů chybělo aby se osazenstvo kempu místo závodů věnovalo evakuaci. Samotné závody probíhaly v přírodní rezervaci Slovenský kras - první dvě na neoběhané Plešivecké planině a druhé dvě na známější Silické planině. Na první dvě etapy byla cesta zpestřena půl hodinovou jízdou v autobuse. Pořadatelé všechno zvládli, takže všichni bez problémů stíhali svůj startovní čas. Po lijácích bylo vše podmáčené a při následném vedru jsme běhali, jako v prádelně. Terén byl samá jama, ovšem s nepříjemným kamenitým podkladem a o cestách, pokud tam náhodou neprojeli murári, jsme si mohli nechat jen zdát. Ty viděl asi jen mapař než zarostly bujným býlím. Spíš než o pěšího turistu, by se tady dalo zakopnout o medvěda.
Že závody nebudou žádná legrace jsem zjistil již postupem na první kontrolu, když jsem se do své jámy trefil až na potřetí. Pak už jsem si dával pozor a celkem to šlo. Bylo to zajímavé proběhnutí ve zvláštním terénu. Nejlepším naším etapovým umístěním bylo třetí místo Majdy ve W10 a nebýt výpadku v první v etapě, bylo by to určitě lepší než celkově páté místo.
Z doprovodných akcí zaujal noční závod, dostupný z centra, diskotéka v místním kulturní domě a pivo Kozel v nedaleké restauraci za 75 centů.
Pavel
Mapa #1.png
Mapa #2.png
13.08.2014 17:23:53
Stadionted
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one