Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)

Prodloužený víkend

FAJN PRODLOUŹENÝ VÍKEND - soustředění výběru dorostu a Mistrovství Moravy

Já jsem svoje putování začal už ve čtvrtek 10.4. večer, kdy jsem dorazil mezi prvními do Srbska na jarní soustředění výběru dorostu spojené s testováním. Uskutečnilo se to v tom samém místě, kde jsme měli oddílové velikonoční soustředění. Večer jsme měli volný, a tak jsme se šli jen tak proklusnout. Ráno po snídani jsem s klukama z našeho pokoje, kde byli jen H16, jel do Turnova na dráhu. Vyběhli jsme jako první ze všech a já se ze začátku moc tlačil dopředu a to se mi nevyplatilo, protože mi potom docházely síly a já se propadal dozadu. Ale nakonec se mi s mým časem 10:23 na 3 kilometrech podařilo dát limit do 10:30. Po nás běžely holky D16 + D18 a nakonec běželi kluci H18 5 kilometrů. Odpoledne jsme měli trénink sudá – lichá. Běžel jsem s Filipem Hadačem a tak jsme i s 1 kontrolou, kterou nám zapomněli vedoucí nakreslit a náhodou ji Filip sebral jeho postupem, dosáhli času 53 minut. K večeru si pro mě přijeli rodiče a jeli jsme směr penzion Na Pindě poblíž Olomouce. V sobotu jsme přijeli na shromaždiště v městě Ptení, kde se konalo Mistrovství Moravy. Reprezentanti ze všech zemí, kteří pojedou na MS do Olomouce, si na tyto závody přijeli obhlídnout naše terény. Sobota byla dost běžecká -  celkem hezky postavená, sem tam kopec a taky nějaká ta rovinka. Přišlo mi dost hloupé dát poslední tři kontroly na stejnou cestu, ale byla to daň za cíl v centru dění závodu.Povedlo se mi běžet na 8.kontrolu v domnění, že jdu na 6. a ztrátu se mi už pak nepodařilo doběhnout.Skončil jsem tedy na 9.místě. Po závodě byli odměněni i naši bývalí reprezentanti na MS v Mariánských Lázních v roce 1991. Dostali zajímavé ceny a potom už vyhlášení nejlepších pokračovalo tradičně a mohli jsme zatleskat i světové OB špičce.neděli byly na programu štafety na Bouzově, které se nám velmi povedly. Taťka to rozběhl na skvělém 5. místě a já s mamkou jsme ještě každý jedno místo stáhli. Zde byl terén kopcovitější a mapově to bylo zajímavější. Divácká kontrola byla v ohybu minikárové dráhy, na kterou později také došlo... Zakončení bylo v zámeckém parčíku, kde se v rychlosti nechala udělat zbytečná chyba, ale já jsem se jí vyvaroval, a tak jsme nakonec obsadili 3. místo. Po slavnostním vyhlášení jsme si prohlédli zámek a hezké okolí, sjeli si již zmiňovanou dráhu a vydali se zpět domů.