Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)

OŽ Harrachov

OŽ Harrachov

OŽ Harrachov

OŽ + MJO KT HARRACHOV 10.5.2008 očima Zdeňka

REPORT
.--.--.-----...--..-.--..-..-....-.-.---...-.-..-
a tak dál a tak dál... Nese se zpráva kosmem, soubor krátkých a dlouhých signálů. Každý má přesně určenou dobu i frekvenci, aby dešifrovací přístroj neměl problém s převodem do mervštiny. Ale dešifrovací přistroj ani základna pro vzdálený výzkum na předsunuté přestupní stanici mervské vědecké vesmírné agentury, dokonce ani mervové nás ve skutečnosti nezajímají. Důležitější je pro nás obsah zprávy.

Ve zkratce a bez  zbytečných věcí navíc bychom ho mohli interpretovat takto:

Dne 10. května  pozemského času se ve městě HARRACHOV asi sto kilometrů od Nového Boru konal závod v orientačním běhu. Jednalo se o krátkou trať.

Závod byl situován na severní svah Černé hory v jehličnato-bukovém lese plném hustníků, mýtin a také zakázaných zón, jelikož se běhalo uvnitř NÁRODNÍHO PARKU KRKONOŠE. Jak bylo napsáno – na svahu, což znamená, že profil tratě vypadal asi takhle: /__///_ tedy, hodně zjednodušeně. Konkrétně nahoru, nahoru, nahoru, dolu, dolu, nahoru, dolu, dolu, dolu, nahoru, nahoru, dolu, dolu. Nechtějte to vidět s interpunkcí, to vypadá děsivě. Další zajímavostí byl dosti močálovitý podklad tak čtvrtiny okupovaného území. Ale dost kritiky. Zaběhání na zdravém vzdoušku a vcelku dobré umístění za trochu té námahy stojí. A zkušenosti se taky hodí. Vememe-li subjektivní pocity jednoho závodníka tak nejkrásnější pocit je první nalezená kontrola („Hurá to mi to pude“) a předposlední („Hurá už jen kousek“). Naopak nejhorší byl prostředek („Ty v*** já sem v**“).

No a po závodě buď hurá do restaurace, kde mimochodem skvěle vaří, nebo do automobilu na housku se sýrem. Po jídle buď domů a nebo chodivé povahy nahoru na horu, Mumlavské vodopády, Lipnickou boudu, nebo kam jinam. Ti odvážnější si mohli, když sebou měli i kola, udělat drsnou projížďku po běžkařských tratích.

Počasí: ani mráček, vedro, vítr.

Kon Ec.                                        Zdenda

14.05.2008 20:13:51
Stadionted
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one