Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)

OHLÉDNUTÍ ZA PRÁZDNINAMI

OHLÉDNUTÍ ZA PRÁZDNINAMI

OHLÉDNUTÍ ZA PRÁZDNINAMI

LÉTO S ORIENŤÁKEM 

Během uplynulých prázdnin jsem si orienťák opravdu užila / i když vím, že by toho mohlo být i více/. Nejdříve jsem se zúčastnila letního tábora v Krčkovicích. Jde o pravidelně pořádaný letní tábor se zaměřením na orientační běh, který pořádá středisko dětí a mládeže Žlutá ponorka z Turnova a kterého se zúčastňuje spousta dětí ještědské oblasti. Tentokrát trval 14 dní a byly to dny plné běhu, her a legrace.Kromě tréninku mi přinesl i řadu kamarádů a navíc jsem se naučila skládat i Rubikovu kostku. Navíc jsem poprvé šla na Stezku odvahy dobrovolně a sama, to se mi ještě nestalo, většinou je to s mírnou hysterií. Příští rok určitě pojedu znova.

Pro plné vytížení jinými akcemi mi zbyl čas na až na vícedenní závody pořádané pardubickým oddílem na Seči – Cenu východních Čech. Počasí těmto závodům nepřálo, pršelo jen se lilo, ale nikomu z nás to nevadilo a běželi jsem jako o závod. První a druhá etapa byla v Horním Bradle. První etapa /midle/ se mi povedla, s malou chybou ke konci jsem doběhla celkem čtvrtá. Trochu překvapil můj brácha Honza, který doběhl první a porazil i starší soupeře v katergorii HDR.. Druhý den byla klasika. Etapu jsem dokončila, tentokrát s větší ztrátou, chvílemi jsem ovšem plně orientována nebyla. V druhé etapě jsem skončila 9., v celkovém pořadí jsem klesla na 5.místo, což je dobrá pozice pro poslední etapu. Brácha se umístil v druhé etapě na druhém místě a klesl celkově na druhou příčku.

Poslední etapa se již běžela na Seči. První a druhou kontrolu jsem ještě našla celkem bez problémů, třetí s malou chybkou,a le čtvrtá kontrola mi dala zabrat. Zorientovala jsem se až když jsem doběhla místo na čtvrtou na svou pátou kontrolu. Když jsem se podruhé místo na čtvrté objevila opět na páté kontrole, tak mi bylo skoro do pláče. Čtvrtou kontrolu jsem nakonec našla s 13-ti minutovou ztrátou. Ale nejvíc mě naštvalo, když jsem pak nemohla najít pátou kontrolou, tedy tu, kde jsem před tím byla dvakrát. Bylo jasné, že dnes se mi opravdu nedaří. Ztráta na pátou byla asi 5 minut a dalších pět minut ještě na sedmou. Prostě to byl den blbec. Ten den jsem skončila poslední v kategorii, celkově jsem skončila v D12 A třináctá. Bylo / a je / mi to líto, ale nevadí, každá zkušenost je dobrá. Chuť k běhání a závodům mi to nevzalo.

Brácha v celkovém hodnocení po třech etapách skončil na krásném druhém místě. Jen ho zklamalo vyhlášení vítězů, neužil si svých 5 minut slávy na bedně. V HDR vyhlašovali všechny děti, všichni dostali malou odměnu, jen ti nejlepší nedostali diplom. Ale zdá se, že mu to chuť do běhání a závodění také nevzalo.

Kačka Dolejší / z úryvků vyprávění sepsala Lenka Dolejší /

14.09.2012 17:10:41
Stadionted
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one