Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)

MTBO WORLD CUP 2014

V dánském městě Helsingør začal letošní ročník světového poháru MTBO pátečním závodem sprintu ( městský závod v průmyslové zóně kombinovaný s lesoparkem ), ale pro V0JTU Ludvíka ,,svěťáková,, premiéra úplně šťastná nebyla...Ze 68 startujících mužů jeho čas kolem 28 minut ( vítěz kolem 23 minut a nejlepším našim mužem byl Franta Bogar na 6.místě ) na trati dlouhé 7km se 33 kontrolama stačil pouze na 49.místo.
A to svůj závod začal opravdu skvěle! V mezičasech měl na 8 kontrolách nejrychlejší čas a na 3., 4. a 6. kontrolu dokonce průběžně celkově vedl!
A co k tomu řekl po závodě on sám ?

,,Umístění děsný. Ani ho ještě nevím, ale někde v kanále. Napříč tomu jsem spokojenej, závod strašně pěknej :) Jel jsem dobře, většinu namapovanou dopředu a ani fyzicky nebyl problém :) To se často nestává. Pár chybek bylo, pak přišla 26. kontrola, kde mi na postupu sletěl řetěz a zasukoval se tak, že jedna smyčka byla pod a druhá nad vzpěrou. V tom hukotu mě vůbec nenapadlo rozpojit rychlospojku, a tak jsem to přes minutu tahal přes přesmyk :/ A pak se mi ještě povedlo při křížení postupů odject do pekel, takže další asi minuta a půl. Ale stejně. Krásnej závod :) ,,

,,Jinak mě to štve, ale co se dá dělat. Zajímá mě, jak jsem na tom byl +- na 25. kontrole, to už jsem měl chybky za sebou, ale ne ten řetěz či záměnu postupu. Docela se těším na zítra, ale tečky vypadaj v lese fakt hnusně..,,

Tak zítra držíme palce a trochu štěstí přejeme ;-)

Sobotní long s hromadným startem přinesl naší výpravě bronz zásluhou Jirky Hradila a bramboru od Martiny Tichovské.
Vojta se svým výkonem ale moc spokojený nebyl, na trati 27km dlouhé ztratil na vítěze 12 minut a zařadil se na 36.místo mezi muži.

Zítra závody Světového poháru ukončí smíšené štafety. Vojta pojede ve druhé štafetě druhý úsek společně s Martinkou a Parim :-) Hodně štěstí!
Nedělní štafety přinesly pro náš tým radost - na třetím místě dojela štafeta ve složení René, mAk a Chláďa, na velkou bednu se ještě vešli a 6.místo obsadili Káťa, Vojta Stránský a Duk a na 12. místě z 33. štafet skončila Martinka s Needym a Parim. GRATULACE!

Vojta svoji premiéru na mezinárodním poli, tentokrát už mezi nejlepšími dospělými, zvládl určitě se ctí a na svoje konto si připsal opět další o-bajkovou zkušenost - však v mix štafetách zajel 18 - tý nejrychlejší čas z 99 závodníků a závodnic :-)