MTB-O CAMP DÁNSKO

Ultralong

Ultralong

Příprava české MTBO reprezentace před sezonou pokračuje účastí na tradičním a velmi kvalitně uspořádaném i bajkery obsazeném mezinárodním MTB-O campu v Dánsku 11. - 15.4. 2014 - tentokrát na ostrově Bornholm.
V pátečním NOČNÍM SPRINTU se mezi mužskou elitou Vojta neztratil a do cíle dojel na 15.místě z 50 závodníků.

V sobotu dopoledne se jel LONG, závod světové série WRE a v nabité konkurenci 60 bajkerů naši obsadili hned tři příčky v první desítce. Na trati 32 km dlouhé strávili něco kolem 2 hodin. Vítězem se stal náš Martin Ševčík, Honza Svoboda obsadil 4.místo a VOJTA Ludvík ve své oblíbené disciplině skončil na parádním 8.místě :-) Dobře se dařilo i holkám...GRATULACE !

Na nedělní dopoledne byl připraven u pobřeží další závod WRE, tentokrát MIDDLE. 64 eliťáků si poměřilo síly mezi 27 kontrolami na trati 13,2 km dlouhé a těsně za první desítkou skončilo nejlepší trio našich. Vojtovi se ve změti pěšinek pravděpodobně podařilo pár chybek a ve výsledkové listině se objevil těsně za první polovinou závodního pole ( 34.místo ).
Odpoledne byl na řadě SUPERSPRINT, kde ale Vojtovi ,,utekla,, jedna kontrola a byl diskvalifikován.

Náročnost závodů a treninků v písku i bahně se u Vojty projevila únavou, což bylo znát i na pondělním MIDDLU u moře. Síly mu stačily na 46.místo z 61 mužů. Pro vítězství si tentokrát dojel náš Honza Svoboda, Martin Ševčík s Katkou Novákovou byli osmí :-)

Posledním závodem je úterní ULTRALONG s hromadným startem a pak už návrat domů ;-)
75km dlouhý závod byl opravdu náročným výletem po ostrově ;-) Ten se pravděpodobně líbil Martinovi Ševčíkovi, který obsadil druhou příčku s časem pod 4 hodiny. Vojta byl na kole 4 hodiny, ale protože mu ještě scházely 2 kontroly, zařadil se do téměř poloviny startovního pole, která celý závod z různých důvodů nedokončila a byla tak diskvalifikována. Z žen nejdelší trať dojelo pouze 6 ,,železných,,zástupkyň něžného pohlaví :-)

Hned po závodě se výprava vydala na zpáteční cestu. Vojtu pak čeká krátký, ale velmi potřebný ;-) odpočinek a opět trochu mapování s kolem na velikonočním soustředění v Mníšku pod Brdy...