Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)

MS MTBO Maďarsko 2012

MS MTBO Maďarsko 2012

MS MTBO Maďarsko 2012

MS MTBO 2012 : ZLATO + BRONZ PRO VOJTU !!!
Mistrovství světa v orienťáku na horských kolech se letos konalo od 18. do 26.srpna v maďarském Veszprému. Závodili zde jak junioři, tak senioři i veteráni.
VOJTA LUDVÍK se díky stříbrné medaili z middlu z loňského MS Juniorů v Itálii nominoval i letos a mohli jsme mu tedy držet palce :-)
V pondělí proběhla kvalifikace na sobotní závod longu a všichni čeští závodníci se kvalifikovali. Vojta zajel dobře a v druhé kvalifikační skupině, kterou vyhrál BORský Kryštůfek Bogar, skončil na pěkném 6. místě.

Poměrně nezvyklou zajímavostí v MTBO byly kontroly i mimo cesty a popisy...
A hlavně o přesné mapařince byl úterní sprint, který se Vojtovi nevydařil podle představ. Nohy na pedálech byly pravděpodobně rychlejší jak hlava a to znamená 25.místo z 66 bikerů. Lépe jak kluci dojely juniorky a dvě skončily v první šestce. 
On-line dojmy Vojty po dojetí závodu :-) : ,,Sprint na pytel, skoro vše mimo cesty, jak normal orienťák, chyby...,, 

Středeční middle byl o poznání radostnější. Kryštůfek Bogar obhájil loňské zlato a Vojtovi chybělo na velkou bednu jen 11 sekund, které nasbíral díky zaváhání na konci trati. I přesto je ale jeho 7.místo výborným úspěchem a společně s 8.místem Tomáše Staňka reálnou nadějí na pěkné výkony v pátečních štafetách. Holky také zabojovaly a Anežka si z vyhlášení odnesla bramboru :-)
Dospělí k včerejšímu stříbru ze sprintu přidali bronz a české barvy byly vidět i při veteránském ceremoniálu.

Naděje se vyplnily a čeští junioři vybojovali v pátečním závodě štafet hned 2 medaile :-)
Kluci ZLATO a holky BRONZ ! OBROVSKÁ GRATULACE !
Vojta přebíral pomyslný štafetový kolík na prvním místě od Kryštůfka, který přijel s pohádkovým náskokem před ostatníma bikerama a kluci tak mohli závodit v psychické pohodě...Vojta jel na jistotu, trochu bojoval se svalovou únavou a  i přes delší farstu vedení udržel. Tom pak štafetu juniorů ve složení Kryštof Bogar, Vojtěch Ludvík a Tomáš Staněk s přehledem dovedl do cíle pro zlato :-)

Další velká radost přišla v posledním závodě a na trati, která Vojtovi asi nejlíp sedí, longu...První třetina sobotního závodu se jela lesem. Vojta začal velmi dobře a zůstal ve vedení až do 7. kontroly. Pak se závod přesunul do otevřeného terénu, kde se jezdilo dost mimo cesty a Vojta řešil dva defekty. Pár zaváhání se vloudilo i do poslední části trati městem, kdy došlo na výměnu mapy s jiným měřítkem... Prozatím dvojnásobný mistr světa Kryštůfek přešel záhy do vedení závodu a dojel si pro třetí zlato letošního JMS v MTBO ! Vojta v klidu dokončil, co začal :-) a večer před banketem si mohl dojít i pro svoji individuální mistrovskou medaili na tomto šampionátu, tentokrát bronzovou..JOO! Další splněný sen a prý fajnová oslava na banketu :-) GRATULACE, TŘETÍ MÍSTO Z LONGU !

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ ZA PODPORU VOJTOVY ÚČASTI, STEJNĚ JAKO V ROCE MINULÉM, PATŘÍ SPONZORŮM TJ STADION NOVÝ BOR A BISKUPSKÉMU GYMNÁZIU VARNSDORF, KDE VOJTA STUDUJE :-)

PROGRAM a rekapitulace Vojtových výkonů:
PO 20.8. kvalifikace longu 6.místo ve skupině
ÚT 21.8. sprint 25.místo
ST 22.8. middle 7.místo
ČT 23.8. volno - relax u Balatonu
PÁ 24.8. štafety 1.místo
SO 25.8. finále longu 3.místo + banket :-)

TAK TEDA ZA ROK V ESTONSKU :-) ?

Obrázky a mapy v galeriii...


20.08.2012 21:08:39
Stadionted
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one