Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)

JARNÍ SLOVINSKO

JARNÍ ZÁVRTOVÉ SLOVINSKO 10. - 14. 3. 2010

Na Slovinsko jsem jel s Hanáckou oblastí, ale také zároveň s AR20 a Magnusem, za který hostuju. Jelo se tam ve 3 autech (2+1). Já jel s 2 přes Rakousko.. Už na cestě nás slušně překvapily hromady sněhu, a tak jsme museli značně zpomalit. Ve čtvrtek ráno jsme přijížděli k zasněženému hotelu Maestoso patřícího pod ,,Kobilarna Lipica´´ . Po odpočinku jsme vyrazili na první trénink - sudá-lichá. Takové jak jeden doběhne na kontrolu, odtamtud ještě vede do velkého kruhu, kde převezme velení ten druhý a takto stále dokola. Já jsem běžel s Markem Uvizlem a celkem nám to šlo, jen jsme měli občas problémy s kontrolama ze staré mapy. A v závěru jsme se odstartovali na krátký sprint (0,5km). Odpoledne jsme měli middle.. Start byl na stejném místě, jako byly minulý rok okruhy. Už minulý rok jsem se tu ztrácel, ale letos i přes občasnou znalost místních objektů, jsem nasekal ještě více chyb. Moc jsem ulítával ze směru, točil se kolem špatného závrtu a podobně. V pátek jsme měli dopoledne štafety dvojic, střídali jsme se po jednom úseku (okruhu) - na každýho vyšly 4 cca 1km.. Já si hned na prvním a druhým naběhal po 2km,.. Ale ty další jsem našel konečně optimální tempo, které jsem byl schopen umapovat. Nakonec se nám s Roumanem podařilo z toho posledního místa vyhrabat a vyhráli jsme zmrzlinový pohár. Odpoledne jsme my, u kterých Mádloš věřil v úspěch, měli zkrácený trénink - 2krátké úseky o 2kontrolách, které jsme měli běžet nadzávodním tempem = chyby byly samozřejmé.. Ale každý úsek měl pod půl kilometru, takže nebyl problém. V sobotu se jelo konečně na závody. Middle, který jsme tu běželi, byl celkem jednoduchý, ale možná to bylo proto, že už jsem znal svoje umapovatelné tempo. Nicméně se mi tam také dařilo dělat chyby, ale nebyly tak veliké, a tak se mi povedlo v mojí kategorii zvítězit. Na odpoledne byla v plánu prohlídka Terstu - italského přístavního města a nějaká ta keška. Poslední den nás čekala už jen druhá a poslední etapa těchto závodů a tou byla klasika. Pohled na mapu ihned po startu mě celkem odradil, protože postup na 1. kontrolu byl přes největší údolí v okolí a kontrola vzdálena více jak kilometr od startu. Poté chyba v místech, kde jsme běželi trénink a už tam jsem ji udělal, -- prostě prokletý místo J No pak už jen zpátky přes údolí, zase do něj a až pod sběrku. Vyškrábat se do kopce a hurá do cíle. Tenhle závod byl slabší. Udělal jsem více chyb a v závěru jsem začínal fyzicky strádat J Ale vyklubalo se z toho 2.etapové místo a celkové 1., za což jsem velmi rád. J Tohle soustředění mi rozhodně pomohlo v rozmapování se před českou OB sezonou a výsledek mě trochu nakopl. Zpáteční cesta klidná... J