JARNÍ POHÁR

JARNÍ POHÁR

JARNÍ POHÁR

JARNÍ POHÁR 2009 -  DT a ŠTAFETY

sobotu 21.3. se na závody DT sjelo mnoho lidí. Někteří pro to, aby viděli zdejší terén, ve kterém se druhý den běží štafety, potrénovali na M ČR DT, viděli se s kámošema nebo aby jen měli přehled, kdo a jak moc trénoval přes zimu. Já, protože jsem druhý den běžel štafety, jsem zvolil kratší trať na poznání terénu, ale také abych nebyl unavený před pro mě důležitým nedělním závodem. Trať byla hezky postavená, nejvíce se mi líbila ta část v bývalém lomu, kde to bylo podle mě nejzajímavější. Nakonec jsem skončil 4. a tím se ,,kvalifikoval,, do A štafety Magnus Orienteering, kde letos hostuju.

V den ŠTAFETneděli 22.3., jsem měl na „starosti“ 2.úsek. Ve štafetě MIXU STB byli tři silní členové: Romča, Iva a Petr, ale úseky šli v opačném pořadí. Z Magnusu A v dorostencích doběhl Marek Minář na 5. místě se ztrátou na druhého kolem půl minuty. Poté jsem vyběhl já, ale jelikož jsem zkazil hned první kontrolu, doběhl mě zezadu vláček a předjel mě. Snažil jsem se ho neztratit, a tak jsem udělal velikou chybu tím, že jsem vybral obdobný postup, než abych šel podle sebe a možná ho i předběhl, protože jsem nechtěl, aby mi skupinka zmizela z dohledu. Doběhl jsem na 6. místě se ztrátou stejnou, jako měl Mára. Teď ale šel na řadu Přéma Hnilica a všechny doběhl, předběhl, a tak jsme slavili hezké 2. místo, především jeho zásluhou. Ale zpět k oddílové štafetě. Ta dobíhala před Magnus MIX štafetou, ale Aljoša Romču přesprintoval o 6 sekund. Myslím, že tyhle štafety se nám podařily a byl to hezký vstup do nové sezony.