Stránky Stadionu Nový Bor OB + MTBO

Vítejte :-)
2011-09-03-067.jpg
Všechno jednou končí, aby mohlo začít něco nového ;-)
Loučí se s vámi tedy naše ,,staré webovky,,, které tu s námi byly celých šťastných ;-) 7 let a těší se na vás ty nové...
....a budou určitě kráááásné, přesně takové, jaké si je uděláte :-)
Pohodové svátky a v novém roce spoustu krásných zážitků a radosti ze sportování v přírodě všem našim běžcům i bajkerům ;-)
IMG_5421.JPG
SAM_9190.JPG
Poslední setkání s dětmi před prázdninami a vánočními svátky proběhlo už tradičně v přírodě. Sešli jsme se v úterý 23.12. v obvyklém čase a vydali se do lesa ozdobit stromeček dobrotami pro naše zvířecí kamarády a popřát všem krásný vánoční čas...
Po krátkém OB kvízu pak došlo v altánku i na dárečky a ochutnávání cukroví ;-)
Terezce a Aničce děkuji za milé překvapení, Romče a Ráďovi s Adélkou a babičkou za prima předvánoční návštěvu a všem za hezká přání :-)
Ivana
SAM_9180.JPG
SAM_9198.JPG
SAM_9183.JPG
img_3575a.jpg
Kdy? 12.-14.12.2014
Kde? Bedřichov
Kdo? MTBO junioři ČR
Co? utužování týmu, informace k nové sezoně juniorů, pěškotůry po Jizerkách, hledání kešek, bowling
Jaký? mokrý, výživný, ale fakt dost dobrý :-)

Dospělá MTBO reprezentace má svůj sraz už také za sebou a také v Jizerkách. O nádherném listopadovém víkendu bajkovali na Singltreku pod Smrkem, pilovali techniku a výletovali kolmo po Jizerkách.
Vojta se kvůli kolizi termínů s M ČR v HROBU nezúčastnil, ale místo v reprezentaci si udržel i na další sezonu, stejně jako Maty :-)

Gratulace oběma bráchům, treninkovou pohodu a štěstí v nové sezoně 2015!
img_3525.jpg
img_3555.jpg
img_3654.jpg
img_3542.jpg
img_3633.jpg
img_3637.jpg
img_3512a.jpg
img_3654b.jpg
cVVMLPYhX7_GXjdPWya5UAh1ek4xQS41OQ8hHEmCfvlklYfrqVm5pInck6YV6B-ykPSrvh4.jpg
V úterý 9. 12. proběhlo v prostorách DDM Smetanka vyhlášení nejlepších sportovců TJ Stadion Nový Bor pro rok 2014. Setkání se zúčastnili členové jednotlivých oddílů ( lyžařského, košíkové, ledního hokeje, florbalu a orientačního běhu ), výkonného výboru v čele s předsedou J. Našincem a samotní ocenění sportovci.
Oproti loňskému roku byli vybráni nejlepší sportovci pouze z oddílu orientačního běhu.
Na pomyslném prvním místě byl vyhlášen VOJTĚCH LUDVÍK, který reprezentoval TJ i naše město na Mistrovství světa v Polsku. Mimo jiné byl nejlepším českým mužem na Mistrovství republiky v MTBO na klasické trati, kde vybojoval krásné 2. místo a v Českém poháru MTBO 2014 skončil v mužské elitě jako čtvrtý.
Neméně úspěšný je i jeho bratr MATYÁŠ LUDVÍK, který získal bronzovou medaili na Evropském poháru dorostu také v MTBO ve smíšených štafetách s A. Kameníkovou a v kategorii M20 byl v ČP MTBO letos třetí. Matyášovi se daří i v pěším OB, kde v celkovém pořadí žebříčku B - Čechy skončil na pěkném 5. místě a vyběhl si licenci A.
Tu si také vyběhla KATEŘINA DOLEJŠÍ, „poslední“ a nejmladší oceněná sportovkyně, která letos vybojovala 2 cenné kovy. Prvním byla bronzová medaile na Mistrovství ČR klubů a oblastních výběrů žactva a druhým bylo žákovské stříbro v premiérovém Mistrovství ČR sprintových štafet.
Všem sportovcům srdečně gratulujeme a přejeme i úspěšný rok 2015.

Za TJ Stadion Nový Bor
Péťa a spol ;-)

Ocenění sportovci děkují TJ, oddílu OB i našemu městu za jejich podporu při sportování :-)
EhgsX3uNwjdbXwmKhKEUAx3qL501XYaeVrUgbnol7Lyl0h2xxE7kd5xTZtWo33JhhWt-7fM.jpg
5s4PxhBydZQqd3aeKYcT6lZTkOTuLA91P5t0OqR53lnxX6l0j2fjDmf66TzzBnVIThIBVDg.jpg
O Gala pozvanka.jpg
I letos se uskutečnilo vyhlášení ankety o nejlepšího orientačního běžce, cyklistu i lyžaře uplynulé o-sezony a i letos jsme měli svého zástupce mezi nominovanými.
V pátek na Mikuláše ;-) byli v Brně v hotelu Voroněž oceněni nejlepší z řad dospělých, juniorů i dorostu.
16-tiletý Matyáš Ludvík byl nominovaný v kategorii MTBO dorostenců za tyto výkony na domácí i mezinárodní scéně v roce 2014:

3.místo EVROPSKÝ POHÁR DOROSTU - smíšené sprintové štafety ( s A.Kameníkovou )
6.místo EVROPSKÝ POHÁR DOROSTU - middle
3.místo celkové pořadí ČP 2014 v M20

V kategorii MTBO dospělých zvítězil v Anketě 2014 Jiří Hradil (SKOB Zlín), v juniorech Veronika Kubínová (TJ Slovan Karlovy Vary) a mezi dorostenci Andrea Kameníková (OK Jiskra Nový Bor). Gratulace!
Mezi pěšáky vyhrál Jan Procházka a nejlepší o-lyžařkou se stala Hana Hančíková.

Na vyhlášení nejlepších sportovců už tradičně volně navázal o-ples a sobotní závod zimní ligy.
4.jpg
5.jpg
MIR_0221_crw.jpg
MIR_0234_crw.jpg
MIR_0231_crw.jpg
MIR_0392_crw.jpg
skenování0002.jpg
skenování0003.jpg
21.- 23.11. 2014 jsem se ve Šternberku po delší odmlce zúčastnila semináře trenérů a rozhodčích a vůbec jsem nelitovala. Krišpína s Pecou připravili zajímavý a pestrý program, který neobsahoval pouze informace formou přednášek, ale i spoustu praktických zkušeností. Moc se mi líbila akční sobota, kdy jsme si mohli zaběhnout trať závodu zimní ligy, kterou připravil český reprezentant Honza Bet Procházka a vyzkoušeli si na ní různé formy mapové techniky na všelijak upravené mapě. Když bych na tom byla lépe s fyzičkou, tak ty cesty by mi tedy vůbec nechyběly ;-) a líbilo se mi to víc, než ,,obyčejný ,, závod. Po dobrém obědě došlo na druhou fázi, kdy jsme si v tělocvičně vyzkoušeli různá protahovací i posilovací cvičení a po minipauze na kávičku :-) nadešel ,,zlatý,, hřeb večera, což byla běžecká abeceda a technika i balanční cviky ,,ala,, Pepa Andrle ;-) Fakt ÚŽASNÝ! Sice vyčerpanost i trocha potu, ale tělo a duše jásaly ;-) Nedělní dopoledne pak patřilo Vaškovi Zakouřilovi a jeho hezky pojmuté přednášce o treninku mládeže a na rozloučenou generálka na Vánoce - řízek se salátem :-)
DÍKY, bylo to moc fajn.
Ivana
1280px-Ještěd_,_letecký_pohled.jpg
Běžeckou sezonu několik členů našeho oddílu uzavřelo na extrémním podniku - horském orientačním běhu. Letošní mistrovství uspořádali liberečtí v terénech pod Ještědem za pěkného podzimního počasí a v kombinovaných týmech běžel Vojta s Valčou ( KAM ) za Stop Trying Bro, Jirka se Zdeňkou ( LIT) za Želvičky a Kačka s Rózou (LTP) v příchozích za B.A.R.E.V.N.É.
Vojta s Valčou skončili po 2 dnech v HD z 51 týmů na pěkném 20.místě, Jirka se Zdeňkou dali jen sobotu a v neděli už odpočívali a Kačka s Rózou statečně dokončily na 50.místě v součtu časů 653 minut...Podrobný report teplické Rózy z výživného víkendu je na jejich oddílových stránkách...
246.jpg
247.jpg
DSC_0230.jpg
DSC_0254.jpg
DSC_0257.jpg
DSC_0270.jpg
hrob2014_ne_postupy_1k.jpg
SAM_9159.JPG
SAM_9156.JPG
První polovina listopadu byla skoro jarní, tak jsme využili hezkého počasí a vydali se s dětmi klusmo ;-) za zkamenělými zbrojnoši na Havranky. První zastavení bylo u jezírka a cestou na skalnatou vyhlídku jsme pak zvládli i kešku. Pěkný výhled na osvětlené noční okolí nám Tomiška zpestřil vyprávěním dávné pověsti a už jsme se kutáleli z kopce směrem zpět. Děti zvládli noční výběh na jedničku a pochvalu zaslouží hlavně Honzík za bezva fyzičku a Lucinka za odhodlání a výdrž, Áně s Terkou šlo zas báječně vyprávění ;-)
SAM_9142.JPG
SAM_9162.JPG
SAM_9163.JPG
SAM_9164.JPG
SAM_9094.JPG
Měsíc nádherně svítil, les byl plný neznámých zvuků a ,,noc,, jako stvořená ke strašidelnému rejdění ;-) A že se těch potvůrek sešlo! Kostlivců chrastících pár, upír zubatý i pavouček v síti zamotaný...Nejdřív se strašidla ke hřbitovní zdi rozeběhla pozdravit své kamarády duchy. Nejrychleji ve tmě tmoucí Honzovy nohy pelášily a odměnu si tedy zasloužily :-) Pak se už do dvojic strašidla seskupila a s mapou a bludičkou svítící se vydala hledat do lesa kontroly z fotografií. Úkolem bylo na dané linii přesně označit v mapě zobrazené místo a být přitom nejrychlejší.
A jak se jim dařilo? Střídavě oblačno ;-)

Jen Kačka s nováčkem Tomem oběhli celou linii a zvládli i zákres ( jen u jedné kontroly trochu méně čitelný + 1minuta ).
Rychlejší dvojicí byl Matěj s Tomášem. Zvládli zákres také bezchybně, ale bohužel nedodrželi celou linii a vysloužili si tak penalizaci + 5 minut.
Terka s Lucinkou měly dva špatné zákresy a jeden o fous posunutý ( +2x 2 minuty + 1 minuta ) a také zkrácení linie ( + 5 minut ).
Honzíkovi s Verčou se nepodařily dva zákresy ( + 2x 2 minuty ) ani oběhnout celou trať ( + 5 minut ).
No a Áně s Kubíkem se v lese tak zalíbilo, že si dali trať znovu ale pozpátku ;-) + 5 minut. Dvě kontroly vůbec nenašli, jednu špatně přiřadili i zakreslili a jeden zákres posunuli ( 3x 2 minuty + 1 minuta ).

Celkové pořadí:
1.-2. Kačka + Tom 20´+ 1´
1.-2. Matěj + Tomáš 16´+ 5´
3. Terka + Lucka 24´+ 10´
4. Honza + Verča 27´+ 9´
5. Áňa + Kuba 31´+ 12´

V cíli jsme se ale všichni nakonec našli i v té tmě tmoucí a pochutnali si na Halloweenských muffinech z myších ocásků, pavoučích zadečků a chlupů černých koček... DOBROTA, MŇAM ;-)!
SAM_9089.JPG
SAM_9091.JPG
SAM_9095.JPG
SAM_9096.JPG
SAM_9099.JPG
SAM_9114.JPG
SAM_9116.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one